Войти

Блог

Последние новости
Зародження вищої освіти на теренах України

Зародження вищої освіти на теренах України

За часів Київської Русі не є відомою на даний момент інформації щодо існування вищого навчального закладу, як наприклад, Болонського університету (Італія, 1088 р.), ректором якого свого часу був Юрій Дрогобич, або же як деякий аналог ВНЗ у м. Фес університет Аль-Карауїн (Марокко, IX ст.). Але окремі елементи, що складаються як не в систему вищої освіти, а у систему освіти взагалі в Київській Русі існували і аби не монгольська навала на Русь, то на теренах України сформувався повноцінний вищий навчальний заклад або навіть декілька. Варто зазначити, що ще у 1086 р., згідно з повідомленням літопису В. Татищева, дочка Всеволода Ярославича Янка заснувала при Андріївському монастирі школу для дівчат.

Першим вищим навчальним закладом на теренах України можна вважати Острозьку академію, яка була заснована в 1576 р. В основу діяльності її було покладено вивчення семи вільних наук: (граматики, риторики, діалектики, арифметики, геометрії, музики, астрономії). Спудеї Острозької академії опановували п’ять мов: слов’янську, польську, давньоєврейську, грецьку, латинську.

Натомість саме Києво-Могилянську академію (заснована в 1632 р.) вважають джерелом просвітництва в Україні та в Росії. І на даний момент існує Національній університет «Києво-Могилянська академія», що був відкритий в 1991 р. Варто зазначити, що також існує на даний момент і Національний університет «Острозька академія», що відновлений в 1994 р.

Серед інших університетів України також заслуговують уваги: Львівський університет, що був відкрити в 1661 р., Харківський університет (1804/05 р.), Київський університет (1834 р.), Одеський університет (1865 р.) та Чернівецький університет (1875 р.).

Отже, формування вищої освіти на теренах України мало значні задатки, але через відсутність власної еліти та держави протягом багатьох століть мало дещо інші завдання.  

Похожие сообщения

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

12 + 18 =