Войти

Блог

Последние новости
Чи потрібна географічна карта для підготовки до ЗНО з «Історії України»?

Чи потрібна географічна карта для підготовки до ЗНО з «Історії України»?

Вивчення «Географії» без карти не є можливим в апріорі, а вивчення «Історії України» без карти тим паче. Це пов’язано не лише з тим, що в самому ЗНО з «Історії України» є питання з використанням карти, а й з тим, що вивчення учнем карти України – в першу чергу сучасного адміністративно-територіального поділу згідно конституції України може зекономити значну кількість часу, особливо якщо до вивчення адміністративно-територіального поділу додати вивчення історико-етнографічних земель країни.

Економія часу виходить із зникнення необхідності заучування, наприклад, що Закарпаття було приєднано до України в 1945 р. саме від Чехословаччини, а не від якоїсь іншої країни, а Слобожанщина – це історико-етнографічна земля на Сході України, що включає в себе Харківську, Сумську область та північну частину Луганської області (інколи ще додають північ Донецької області), а не територія на Заході України. Адже знаючи карту вже набагато легше на такі питання відповідати.

Щодо питань, які основані на картографічному матеріалі, то це можуть бути питання відносно грецьких поселень в Північному Причорномор’ї, щодо кордонів Київської Русі, порівняння території Гетьманщини за Зборівським та Білоцерківськими договорами, територія УНР та землі, що були приєднання до України у середині ХХ ст. Гарне знання карти – запорука вдалої здачі ЗНО не лише з «Географії», а й з «Історії України», у чому Вам можуть допомогти репетитори «Мудрої сови».

Похожие сообщения

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать + 20 =